Strona główna

Renomowany stok zorbingowy znajduje się w Żółkwie w pobliżu głównej drogi nr 992 relacji Jasło-Nowy Żmigród.

Parametry:
- ponad 100 m długości;
- przewyższenie sięgające prawie 10 m.

Sposoby spuszczania kuli - zorby ze wzniesienia:
- naturalny - kula nabiera rozpędu i sama wyhamowuje na końcu stoku;
- kontrolowany - kula jest asekurowana na linie, prędkość jej turlania jest stale kontrolowana.


Jak to wygląda i ile czasu trwa?
W kuli mogą jednocześnie przebywać 2 osoby. Trzeba je najpierw zapiąć specjalnymi pasami, a następnie pozwolić kuli się stoczyć ze wzniesienia jednym z dwóch powyższych sposobów. Następnie osoby opuszczają kulę i jest ona wyciągana wyciągarką ponownie na wzniesienie i przygotowana dla kolejnych 2 osób. Cała opisana operacja trwa ok. 5-10 min dla 2 osób.

Kiedy może być dostępny zorbing?
Zorbing można zorganizować w ciągu całego roku od ferii zimowych po wakacje. W trakcie organizacji zabawy dla wygody i bezpieczeństwa użytkowników pogoda powinna być sprzyjającą - to znaczy, żeby wiatr nie był zbyt mocny, a mróz nie przekraczał -10°C.

A co pozostałe osoby mogą robić w czasie oczekiwania na swoją kolej?
Jest możliwość przygotowania w pobliżu stoku zorbingowego basenu z kulą wodną oraz poweriserów (skaczących szczudeł).
Dodatkowo można również zapalić ognisko oraz skorzystać z pobliskiego boiska do gry w piłkę nożną czy plażową.
Bardzo atrakcyjna może okazać się też piesza wycieczka na pobliskie wybitnie widokowe wzgórza, do lasu czy też nad rzekę Wisłokę lub do stadniny koni, a wszystko to w zasięgu tylko jednego kilometra.
Jeśli uczestnicy będą zainteresowani to mogą wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem (szefem firmy) po okolicznym lesie na: żeremie bobrowe, głazy polodowcowe - zasmakować i poczuć miejscowej wody mineralnej, zobaczyć wodospad wyżłobiony w wapieniu jasielskim - naprawdę wyjątkowe lecz nieznane bliżej miejsce, meandry potoku, las bukowy, borsucze i lisie jamy oraz poznać wiele innych ciekawych elementów przyrody.


Stok zorbingowy - to po prostu odpowiednia łąka :)

Jak dojechać?
Droga relacji Jasło - Nowy Żmigród (nr 992), miejscowość Żółków. Punkt orientacyjny: sklep spożywczy po jednej stronie drogi, a po drugiej kapliczka oraz wąska, asfaltowa droga. Należy nią jechać prosto przez ok. 300 m, aż skończą się zabudowania po lewej stronie. Tuż za nimi będzie stok - trawiasta łąka, na której będzie można skorzystać z zorbingu.
Tuż przy drodze jest możliwość zaparkowania pojazdu.

Pozycja dla GPS:
N: 49° 42' 38,50"
E: 21° 28' 30,70"