Spływy kajakowe


Nowa generacja składanych kajaków pneumatycznych wyprodukowanych przez renomowaną firmę Gumotex. Kajaki te tak skonstruowane, by móc zmieścić się w turystycznym plecaku. Pomimo swojego niepozornego wyglądu są one niezmiernie wytrzymałe. Do ich produkcji użyto materiałów o nazwach nitrilon i hevealon, które należą do najbardziej wytrzymałych materiałów wykorzystywanych do produkcji kajaków.

Kajak Swing II
Jest to kajak 2 osobowy przeznaczony do spływu rzekami górskimi do trudności WW II oraz pozostałymi rzekami i jeziorami. Charakteryzuje się bardzo niewielką wagą 14,1 kg oraz ładownością wynoszącą 220 kg. Materiał z którego jest wykonany to Nitrilon (dno i boczne walce) oraz Hevealon (pokład). Posiada 3-komorową budowę niezależnie napełnianą powietrzem. W komory wbudowane są zawory typu Push-Push. Dodatkowo wyposażony jest we wręgi usztywniające pokład, które zwiększają jego sterowność na wodzie.
Kajak po spakowaniu mieści się w eleganckim i wodoszczelnym plecaku Gumotex. Można do niego spakować swoje rzeczy i zabrać ze sobą na pokład; plecak jest wodoszczelny i na pewno co jest w jego wnętrzu nam nie zmoknie. Plecak ma niewielkie rozmiary i może z powodzeniem zostać zapakowany do bagażnika samochodowego.
Czas rozłożenia kajaka wynosi nie więcej niż 15 min. Spakowanie wymaga jego podsuszenia lub wytarcia i czas ten nieznacznie się wydłuża.

Kajak Solar 410 C
Jest to kajak niezabudowany z otwartym pokładem. Daje możliwość dostosowania go dla 1, 2 lub 3 osób ze wskazaniem, że ta 3. osoba to dziecko do 50 kg. Jego ładowność wynosi 270 kg. Kajakiem Solar 410 C możemy pływać po rzekach do trudności WW I czyli niewymagających większych umiejętności, takie jak proponowane odcinki rzek oraz po pozostałych akwenach wodnych. Materiał wykorzystany na jego wytworzenie to Nitrilon. Kajak posiada 3 komorową budowę, która wydatnie wpływa na bezpieczeństwo. W komory wbudowane są zawory typu Push-Push. Wygodne są też niezależnie pompowane siedzenia i podnóżki. Jest również bardzo lekki - jego waga całkowita to 17 kg. Zdecydowanie łatwiej jest go zatem przenieść na płyciźnie w dogodne miejsce w porównaniu z tradycyjnymi kajakami ważącymi zazwyczaj 35-50 kg. Kajak wyposażony jest również w wodoszczelny plecak transportowy Gumotex. Łatwo go wiec jest zabrać do samochodu, a w czasie spływu plecak może posłużyć do zabezpieczenia przed wodą zabranego dodatkowego wyposażenia, prowiantu i ubrań.
Czas przygotowania kajaka: rozłożenie i napompowanie komór powietrzem wynosi nie więcej niż 15 min. Złożenie wydłuża się nieznacznie ze względu na potrzebę wysuszenia lub wytarcia jego powłoki.

Plecak transportowy Gumotex.
Bardzo wygodny w użytkowaniu oraz wodoszczelny. Posiada dodatkową tylną kieszeń wyposażoną w gąbkę wykorzystywaną do wycierania i suszenia kajaka przed spakowaniem. Kieszeń ta jest dość pakowna i może służyć też do przechowywania innych rzeczy, a w czasie spływu cały plecak do zabezpieczenia przed wodą prowiantu oraz ciuchów.

Podstawowe zalety kajaków pneumatycznych:
- mobilność: posiadają niewielkie rozmiary po złożeniu i dzięki temu mieszczą się w turystycznym plecaku, który z łatwością możemy przewieść w samochodzie;
- niewielka waga: są 2-, 3-krotnie lżejsze od tradycyjnych kajaków, a ich ewentualne przeniesienie praktycznie nie wymaga wysiłku;
- niezatapialność - posiadają wielokomorową budowę czyli kilka komór oddzielnie napełnianych powietrzem, dzięki temu kajak po nabraniu wody lub przewróceniu unosi się na wodzie, a nie tonie jak w przypadku tradycyjnych kajaków;
- stateczność: ich wywrotność na wodzie jest zdecydowanie mniejsza od tradycyjnych kajaków, ponieważ posiadają specyficzną dla siebie budowę dna;
- budowa: odpowiednio wyprofilowane dno i jego elastyczność pozwala płynąć na wodzie płytszej niż tradycyjnym kajakiem;
- uniwersalność: odpowiednia sylwetka pozwala płynąć tymi kajakami po różnych typach wód: stojących, płynących oraz rzekami o trudności do WWII (są to górskie rzeki charakteryzujące się podwyższoną trudnością spływu, np. odcinek Wisłoki od Krępnej do Kątów);

Do każdego kajaka dobierane są właściwe dla uczestnika kamizelki ratunkowe lub asekuracyjne oraz wiosła.

Firma oferuje powyższy sprzęt do wypożyczenia na dwa sposoby:
- do własnego użytkowania z kajakiem spakowanym w plecaku z dobranymi kamizelkami i wiosłami;
- z dowozem na miejsce spływu: osób i kajaków ich rozłożeniem i odbiorem po spływie w wyznaczonym miejscu.

Pamiętaj: jeśli chcesz skorzystać z kajaków w dogodnym dla siebie terminie postaraj się je zarezerwować z wyprzedzeniem.
Zanim zdecydujesz się skorzystać ze sprzętu zapoznaj się z regulaminem i go zaakceptuj.