Spływy kajakowe


Posiadamy w ofercie kilka sprawdzonych na naszych rzekach modeli kajaków. Kajaki te wyróżniają się takimi cechami jak wytrzymałość, zwrotność, lekkość, pakowność. Zachęcamy do zapoznania się z ich właściwościami oraz wybrania właściwego dla siebie modelu.


Kajaki Pro Tour 470
To kajaki poliuretanowe renomowanej marki AQUARIUS- wykonane z solidnego tworzywa. Rodzinne posiadające miejsce dla dziecka. Wygodne siedziska dużo miejsca we wnętrzu. Stabilne na wodzie- niewywrotne płaskie wyprofilowane dno pozwala dobrze się prowadzić na wodzie. Posiadają pojemny wodoszczelny luk bagażowy oraz linki na ewentualnie dodatkowy bagaż. Sprawdzają się na dłuższych spływach.
Kajaki Rio
To kajaki poliuretanowe renomowanej marki AQUARIUS- wykonane z solidnego tworzywa. Posiadają wygodne siedzenia i sporą przestrzeń wewnątrz kajaka. Mamy możliwość dostawić oparcie dla dziecka czyli przystosować go do kajaka rodzinnego. Cechuje je stabilność, wygoda, doskonała manewrowość. Większy bagaż możemy schować w przestrzeni kajaka lub przymocować na kajaku specjalnie przystosowanymi do tego celu linkami. Również dobrze sprawdza się na dłuższych trasach.

Nowa generacja składanych kajaków pneumatycznych wyprodukowanych przez renomowaną firmę Gumotex. Kajaki te tak skonstruowane, by móc zmieścić się w turystycznym plecaku. Pomimo swojego niepozornego wyglądu są one niezmiernie wytrzymałe. Do ich produkcji użyto materiałów o nazwach nitrilon i hevealon, które należą do najbardziej wytrzymałych materiałów wykorzystywanych do produkcji kajaków.


Kajak Swing II
Jest to kajak 2 osobowy przeznaczony do spływu rzekami górskimi do trudności WW II oraz pozostałymi rzekami i jeziorami. Charakteryzuje się bardzo niewielką wagą 14,1 kg oraz ładownością wynoszącą 220 kg. Materiał z którego jest wykonany to Nitrilon (dno i boczne walce) oraz Hevealon (pokład). Posiada 3-komorową budowę niezależnie napełnianą powietrzem. W komory wbudowane są zawory typu Push-Push. Dodatkowo wyposażony jest we wręgi usztywniające pokład, które zwiększają jego sterowność na wodzie.
Kajak po spakowaniu mieści się w eleganckim i wodoszczelnym plecaku Gumotex. Można do niego spakować swoje rzeczy i zabrać ze sobą na pokład; plecak jest wodoszczelny i na pewno co jest w jego wnętrzu nam nie zmoknie. Plecak ma niewielkie rozmiary i może z powodzeniem zostać zapakowany do bagażnika samochodowego.
Czas rozłożenia kajaka wynosi nie więcej niż 15 min. Spakowanie wymaga jego podsuszenia lub wytarcia i czas ten nieznacznie się wydłuża.

Kajak Solar 410 C
Jest to kajak niezabudowany z otwartym pokładem. Daje możliwość dostosowania go dla 1, 2 lub 3 osób ze wskazaniem, że ta 3. osoba to dziecko do 50 kg. Jego ładowność wynosi 270 kg. Kajakiem Solar 410 C możemy pływać po rzekach do trudności WW I czyli niewymagających większych umiejętności, takie jak proponowane odcinki rzek oraz po pozostałych akwenach wodnych. Materiał wykorzystany na jego wytworzenie to Nitrilon. Kajak posiada 3 komorową budowę, która wydatnie wpływa na bezpieczeństwo. W komory wbudowane są zawory typu Push-Push. Wygodne są też niezależnie pompowane siedzenia i podnóżki. Jest również bardzo lekki - jego waga całkowita to 17 kg. Zdecydowanie łatwiej jest go zatem przenieść na płyciźnie w dogodne miejsce w porównaniu z tradycyjnymi kajakami ważącymi zazwyczaj 35-50 kg. Kajak wyposażony jest również w wodoszczelny plecak transportowy Gumotex. Łatwo go wiec jest zabrać do samochodu, a w czasie spływu plecak może posłużyć do zabezpieczenia przed wodą zabranego dodatkowego wyposażenia, prowiantu i ubrań.
Czas przygotowania kajaka: rozłożenie i napompowanie komór powietrzem wynosi nie więcej niż 15 min. Złożenie wydłuża się nieznacznie ze względu na potrzebę wysuszenia lub wytarcia jego powłoki.

Plecak transportowy Gumotex.
Bardzo wygodny w użytkowaniu oraz wodoszczelny. Posiada dodatkową tylną kieszeń wyposażoną w gąbkę wykorzystywaną do wycierania i suszenia kajaka przed spakowaniem. Kieszeń ta jest dość pakowna i może służyć też do przechowywania innych rzeczy, a w czasie spływu cały plecak do zabezpieczenia przed wodą prowiantu oraz ciuchów.

Podstawowe zalety kajaków pneumatycznych:
- mobilność: posiadają niewielkie rozmiary po złożeniu i dzięki temu mieszczą się w turystycznym plecaku, który z łatwością możemy przewieść w samochodzie;
- niewielka waga: są 2-, 3-krotnie lżejsze od tradycyjnych kajaków, a ich ewentualne przeniesienie praktycznie nie wymaga wysiłku;
- niezatapialność - posiadają wielokomorową budowę czyli kilka komór oddzielnie napełnianych powietrzem, dzięki temu kajak po nabraniu wody lub przewróceniu unosi się na wodzie, a nie tonie jak w przypadku tradycyjnych kajaków;
- stateczność: ich wywrotność na wodzie jest zdecydowanie mniejsza od tradycyjnych kajaków, ponieważ posiadają specyficzną dla siebie budowę dna;
- budowa: odpowiednio wyprofilowane dno i jego elastyczność pozwala płynąć na wodzie płytszej niż tradycyjnym kajakiem;
- uniwersalność: odpowiednia sylwetka pozwala płynąć tymi kajakami po różnych typach wód: stojących, płynących oraz rzekami o trudności do WWII (są to górskie rzeki charakteryzujące się podwyższoną trudnością spływu, np. odcinek Wisłoki od Krępnej do Kątów);

Do każdego kajaka dobierane są właściwe dla uczestnika kamizelki ratunkowe lub asekuracyjne oraz wiosła.

Firma oferuje powyższy sprzęt do wypożyczenia na dwa sposoby:
- do własnego użytkowania z kajakiem spakowanym w plecaku z dobranymi kamizelkami i wiosłami;
- z dowozem na miejsce spływu: osób i kajaków ich rozłożeniem i odbiorem po spływie w wyznaczonym miejscu.

Pamiętaj: jeśli chcesz skorzystać z kajaków w dogodnym dla siebie terminie postaraj się je zarezerwować z wyprzedzeniem.
Zanim zdecydujesz się skorzystać ze sprzętu zapoznaj się z regulaminem i go zaakceptuj.