Zorbing

Nowa, sprawdzona forma rozrywki dla dzieci i młodzieży. Z każdym sezonem zyskuje coraz większe zainteresowanie. Zorbing obsługuje zazwyczaj 1-2 osoby.

Wywodzi się od słowa "zorba" co oznacza podwójną kulę. Zorba jest znana również pod nazwą kuli sferycznej. Zorbing został wymyślony w Nowej Zelandii, gdzie początkowo przybrał formę kuli o szerokości zaledwie 1 m. Dopiero w miarę udoskonalania pomysłu jego średnica wzrastała stopniowo, przekraczając nawet 3,5 m.
Zorbing z biegiem lat staje się coraz bardziej popularny. Od jego narodzin nie upłynęła jeszcze druga dekada, a już zdążył zyskać sobie taką sympatię, że stanie się symbolem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi w 2014 r.

Kula sferyczna jest zbudowana z dwóch połączonych ze sobą kul w taki sposób, że mniejsza kula mieści się w większej, a przestrzeń między nimi wypełniona jest powietrzem. Do tak skonstruowanej kuli prowadzą dwa wejścia. Wewnątrz niej zamontowane są specjalne pasy bezpieczeństwa umożliwiające przypięcie uczestnika do powłoki wewnętrznej środkowej kuli. Jest to bardzo praktyczne, ponieważ w trakcie staczania się kuli ze wzniesienia, gdy w jej wnętrzu znajdują się dwie osoby, są one zabezpieczone pasami przed zderzeniem się z sobą. Dzięki tym zabezpieczeniom, które posiadają odpowiednie atesty i przechodzą kontrolę przed użyciem, cała zabawa jest całkowicie bezpieczna.
Materiał z którego wykonana jest zorba to poliuretan. Jest on niezwykle wytrzymały na przetarcia oraz skrajne temperatury. Dodatkowo charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością światła, dzięki czemu wewnątrz kuli jest jasno oraz widać z jej wnętrza otoczenie.
Zorbing znany jest na świecie w dwóch odmianach: tradycyjnym i wodnym.

Zorbing przeznaczony jest dla:
- osób powyżej 8. roku życia;
- osób o wzroście 130-200 cm;
- wadze maksymalnej 90 kg;
- osób nieposiadających schorzeń układu krążenia, układu ruchowego, klaustrofobii.

Firma świadczy usługi związane z zorbingiem w zależności od zamówienia i zapotrzebowania. Udostępnia go na imprezach cyklicznych i organizuje zabawy integracyjne dla grup zorganizowanych. Daje możliwość skorzystania z zorbingu tradycyjnego na wybranych miejscach (podstrona aktualne lokalizacje). Zorbing to rozrywka przewidziana dla szerokiego grona odbiorców i umożliwiająca wykorzystanie go na różne sposoby (podstrona pozostałe zabawy). Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zorbingu chętnie odpowiemy na Twoje pytania!